A Bécsi Egyetem (UW) Szociális Vállalkozások Kompetenciaközpontja egy internetes kérdőíves vizsgálatot indít 16 országban, köztük Magyarországon is a civil társadalom helyzetének felmérésére. A programba, amely egy korábbi kutatás eredményeire alapozva a változások nyomonkövetésére fókuszál, mintegy 100 véletlenszerűn kiválasztott civil szervezet szeretnének bevonni, melyek időközönként egy kb. 15 perc alatt kitölthető kérdőívet kapnának.
– A regisztráció egy rövid, 7 kérdésből álló internetes adatlap, melyben lehetőség van arra is, hogy más hazai civil szervezetet is ajánljanak a szervezőknek – tájékoztatott Sebestyén István, a kutatás magyarországi koordinátora.
A most induló program során egy online felmérést fognak felvenni, amelybe legalább 100 – különböző területen tevékenykedő – civil szervezetet (CSO) szeretnének országonként bevonni. Az elektronikus kitöltés során lehetőség nyílik arra, hogy a civil társadalom jelenlegi helyzetéről véleményt nyilvánítsanak, mind gyakorló civilként, mind szakértőként.
A felmérésben való részvételre 2018. szeptember 20-ig, amit ezen a linken érhet el.
Pontos képet szeretnének
A „Civil Society Monitoring – Közép-Kelet-Közép-Európában” egy monitoring-tanulmány, amelyet a NPO-k és a SE kompetenciaközpontja az ERSTE Alapítvánnyal és közép-kelet-európai helyi szakértők csoportjával együttműködve végez. A projekt célja a 16 közép-kelet-európai országban a civil társadalom legfrissebb fejleményeinek feltárása, valamint a szektor láthatóságának fokozása és a megítélés javítása.
A jelenlegi tanulmány céljainak elérése érdekében egy online felmérést fognak elvégezni, amelyhez országonként legalább 100 civil szervezetet szeretnének bevonni.
A megállapításokat egy végleges jelentés fogja tartalmazni a 16 tanulmányban szereplő ország számára. A program célja, hogy folyamatosan nyomon kövessék a civil társadalmat a közép-kelet-európai régióban, és évente megismételjék a monitoring folyamatot.
Bővebb információ itt érhető el.
Fotó: rawpixel on Unsplash
COMMENTS